Alape

Alape

Nemecká spoločnosť Alape je synonymom kvalitných a premyslených riešení v sanitárnej oblasti už od roku 1896. Kúpeľniam udáva smer od začiatku svojho pôsobenia na trhu. Z jej dielne vzišli inovácie v podobe kombinácie kúpeľňovej skrinky a vstavaného umývadla. Možnosti a najmä vývoj tejto spoločnosti predurčuje spolupráca s tromi dizajnérmi, skutočne známymi na poli dizajnu a architektúry.

Sieger Design, spočiatku otec, neskôr synovia, ktorí prebrali po ňom štafetu, patria k dizajnérom, ktorí udržujú produkty z dielne Alape na špičke medzinárodných ocenení za dizajn.

Busalt Design pracuje pre Alape už od začiatku 90-tych rokov. Jeho pôsobiskom je tvarovateľnosť smaltovanej ocele. „Môj prístup k dizajnu je minimalistický. Všetko nepotrebné je v tomto prípade zbytočné. Materiál a jednoduchý tvar majú prednosť pred záplavou vizuálnych atrakcií.“

Posledným článkom dizajnérskeho trojboja je Yorgo Lykouria – londýnsky architekt. „Návrh spočíva v otvorenej mysli. Ku každému projektu pristupujeme s pocitom, akoby sme ho zažívali prvýkrát. Naša práca nie je o kráse, aj keď výsledok musí byť krásny. A nejde ani o funkciu, aj keď musí byť funkčný. Naším cieľom je nájsť dokonalú rovnováhu.“

Všetky Alape misy a umývadlá sú vyrobené zo smaltovanej ocele, ktorej možnosti sú neobmedzené. Smaltovaná oceľ je ľahká, ale extrémne robustná. Je tvrdšia ako žula alebo smaragd, odolná voči nárazom. Osvedčila sa aj svojimi vizuálnymi, hmatovými a hygienickými vlastnosťami. Ide o recyklovateľný materiál šetrný k životnému prostrediu. Spoločnosť Alape je skrátka kvalita a trvácnosť v štýle Made in Germany .

www.alape.com

Na stiahnutie

Aktuálne cenníky

© vivask.sk 2024, beží na systéme sellio od vibration.sk